Naša činnosť

Fotky a články z našej činnosti. Našu činnosť je možné nájsť aj na sociálnej sieti https://www.facebook.com/DZBCO/


Dnes pokračovalo hokejbalové stretnutie v Petržalke a naši dobrovoľníci nemohli chýbať pri pomoci zabezpečovania priestoru.

V sobotu 1.8.2020 sa v areáli VTSÚ Záhorie stretli viaceré záchranné zložky: Dobrovoľníci civilnej ochrany okresov Senica, Skalica a Trnava, Dobrovoľní hasiči z DHZ Podbranč DD, kde si spoločne precvičili techniku a taktiku záchrany na vodnej ploche. Spoločný výcvik viedol inštruktor Vodnej záchrany RSI Slovakia Andrej Laho Cieľom spoločného...

Dnes naši dobrovoľníci a dobrovoľník z Centrálnej záchrannej služby pomáhali pri zvládnutí hladkého priebehu hokejbalového zápasu v Petržalke. Rovnako naši dobrovoľníci budú v teréne aj zajtra na rovnakom ihrisku :) Ďakujeme všetkým zúčastneným dobrovoľníkom :)

Stožiare verejného osvetlenia sú súčasťou takmer každej ulice v meste. Dnes sú jednotlivé stĺpy označené telefónnym číslom na nahlasovanie porúch a QR kódom pre nahlasovenie porúch cez mobilnú aplikáciu. Okrem svietenia môžu slúžiť stožiare verejného osvetlenia ako orientačné body.

Krátke video o našich dobrovoľníkoch a o tom, čo zažívajú v teréne. Je to len čriepok z našich činností :) Zaujalo vás video? Chceli by ste sa pridať? Napíšte nám :)

Včera naši dobrovoľníci a dobrovoľníci z centrálnej záchrannej služby dostali školenie o použití vybavenia v proti povodňovom vozíku, ktorý majú k dispozícii v DHZ Záhorská Ves.Po skončení si dobrovoľníci vyskúšali prácu s figurínami na KPR v troch veľkostiach. Figuríny sme získali s podporu Nadácie SPP

Včera naši dobrovoľníci vykonali cvičenie zamerané na opakovanie pred lekárskej prvej pomoci, prácu s nosidlami a manipuláciu s fixačným golierom v priestore našej kancelárie v Bratislave :) (kancelária je ešte vo fáze renovácie)

Dnes naši dobrovoľníci vykonali cvičenie zamerané na opakovanie zdravotných znalostí. Opakovali sme si prvotné, druhotné vyšetrenie, použitie nosidiel a simulovali sme autonehodu. Cvičením sa stále zlepšujeme a podobnú aktivitu budeme vykonávať pravideľne. Ďakujeme za poskytnutie priestoru spoločnosti AutoSave.

Dnes naši dobrovoľníci spolu s dobrovoľníkmi z
Centrálnej záchrannej služby a Regionálnej záchrannej služby vykonali cvičenie zamerané na prácu s protipovodňovými vrecami. Cvičenie sa vykonalo, aby tak naši dobrovoľníci vedeli lepšie pomáhať v prípadne povodní a tak chrániť život, zdravie, majetok a zvieratá v postihnutej oblasti.