Naša činnosť

Fotky a články z našej činnosti. Našu činnosť je možné nájsť aj na sociálnej sieti https://www.facebook.com/DZBCO/


Pomoc v CZ

27.06.2021

Dnes znova naši dobrovoľníci a dobrovoľníci z Centrálna záchranná služba pomáhali odstraňovať následky tornáda v obci Mikulčice, kde po príchode na miesto nám určilo činnosti miestne riadiace stanovisko. Vykonali sme postupne pomoc v štyroch rodinných domoch. Pomáhali sme odstraňovať suť, pracovalo sa s motorovou pílou, motorovou a elektrickou...

Pridaj sa k nám, staň sa dobrovoľníkom civilnej ochrany. Staň sa súčasťou skvelého kolektívu dobrovoľníkov.

Tento mesiac v enormnom nasadení našich dobrovoľníkov. S uvoľnením opatrení sa naši dobrovoľníci tešia na uvoľnenejší režim a možnosť vykonávať výcviky miesto nekonečnej pomoci.

Od skorého rána do obeda naši dobrovoľníci vykonávali rozsiahlu dezinfekciu priestorov v Malackách.Jednalo sa celkovo o :

Podarilo sa nám získať zasa čo to z vybavenia zachraňujúceho životy. Vďaka podpore Nadácia SPP ktorá nám darovala 5000eur sme nakúpili 3ks AED a 185 respirátorov s výdychovím ventilom. Vďaka podpore dokážeme našich dobrovoľníkov vybaviť zariadením ktoré zachraňuje životy, aby sme tak vedeli lepšie pomáhať našim obyvateľom.

Pri našich činnostiach sa dostávame do rôznych situácii. Z toho dôvodu je nutné, aby každý kto sa k nám k dobrovoľníkom pridá prešiel základným systémom vzdelania. Toto vzdelanie pozostáva z niekoľko cvičení v úrovni LEVEL 1 ako to u nás voláme. Pri tejto úrovni každý prejde postupne cvičeniami zameranými na :

Zasa jeden víkend v znamení nasadenia. Prinášame sumár činností, v tvare : poradové číslo činnosti počítané o začiatku roka, dátum a činnosť:

👉 Iniciatíva Kto pomôže Slovensku nás materiálne podporila a darovala nám na zvládanie našich dobrovoľníckych a nezištných činností 15ks ochranných oblekov, 16 krabíc rukavíc a 3 5L balenia dezinfikcie na ruky.